Jsme tu pro vás již od roku 1993
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Nakupování v Tel Avivu

Tel Aviv nakupování

Tel Aviv je rájem pro milovníky nákupů. Ve zdejších obchodních a nákupních centrech, obchodních třídách, buticích a na tržnicích najdete snad všechno, na co si jen vzpomenete.

Obchody s obuví a oblečením

Do tradičních usedlejších obchodů se vydejte do obchodních center Dizengoff a Azrieli.

Oblíbená Sheinkinova ulice vám nabídne celou škálu úzce zaměřených butiků orientovaných na prodej běžného sortimentu a spoustu obchodů s botami.

Pokud vás to táhne právě za obutím, ulice Dizengoff vás určitě potěší nezvyklou a rozmanitou směsicí obchodů s levnou a luxusní obuví. Tu navíc zpestřují nepřehlédnutelné svatební salony s nabídkou krásných slavnostních šatů. Zajímavá, poněkud obyčejně a zašle působící Allenbyho ulice, na druhém konci města, je rovněž zasvěcena střevícům a pantoflím, ale kvalitní zboží tu budete hledat o něco obtížněji.

Tržiště v Tel Avivu

Pokud hledáte trochu autentičtější prožitek z nakupování, vypravte se na tržiště Karmel (otevřeno je denně od 8 do 17 hodin). Tady najdete spousty levného oblečení a potřeb do vašeho domova, čerstvé zboží, sladkosti a suvenýry. Návštěva tohoto místa, vám udělá radost a určitě by si jej neměl nechat ujít žádný z turistů, který Tel Aviv navštíví. 

HaKarmel je jednoznačně nejživější a nejnavštěvovanější městská tržnice. Koupíte tu ovoce, zeleninu a další místní potraviny. Jde o velmi rušné a hektické místo a tvoří neoddělitelně součást tradičního životního stylu obyvatel Tel Avivu. Kromě ovoce a zeleniny tu najdete také oblečení, boty, suvenýry a starožitnosti. Prodávají se tu levné turistické věci a upomínkové předměty i oblíbené produkty z Mrtvého moře. Připravte se ale na smlouvání! Jinak se vám nákupy prodraží.
Tel Aviv nákupy

Suvenýry

Jako správný turista budete nejspíš v Tel Avivu hledat také obchůdky se suvenýry. Nejlepší je z tohoto pohledu obchod Spring, který najdete na ulici Ben Yehuda St. Na výběr budete mít z  široké palety kosmetiky vyhlášených značek jako je AHAVA, která se zaměřuje na produkty s blahodárnými účinky výtažků z Mrtvého moře. Najdete tu ale také zajímavé kousky mezi suvenýry a dárečky. Nakoupíte tu pohledy ale i trička s motivy Izraele nebo Tel Avivu.

Nakupování spojené s kulturním zážitkem

Další možností je návštěva tržiště Nahalat Binjamin, které je však otevřené jenom dvakrát do týdne (v úterý a v pátek od 10 do 17 hodin). Tady seženete širokou paletu nejrůznějších uměleckých děl a řemeslných produktů. Oblíbené je toto místo nejen místními lidmi. Zdejší úřady se snaží hlídat kvalitu tržiště tím, že pečlivě vybírají, kdo z řemeslníků a umělců zde může vystavovat a prodávat, a povolení udělují pouze těm, kteří na tržiště nepřináší kýč a levné turistické cetky. Chtějí tak zajistit vysokou kulturní úroveň a různorodost nabízených produktů. Kromě umělců na místě potkáte spoustu klaunů, pouličních bavičů, herců ale i věštce a jiné lidové umělce. To vše přispívá k pestrobarevné, příjemné a neomšelé atmosféře, která ve vás zanechá hluboký dojem.

Tel Aviv nákupy

Zážitkem je také návštěva místního blešího trhu v Jaffě. A pokud vám z toho nakupování vyhládlo, určitě ochutnejte některý z místních specialit z rychlého občerstvení jako jsou falafel, burky nebo baklavy.

 

vyberte si zájezd sipky
Cena včetně tax: 29.990 Kč
délka pobytu:
13 dní

termín:
08.09. - 20.09.2019
2019 Izrael, Palestina Poutní zájezd do Svaté země s mimořádně bohatým programem! V ceně lanovka + vstup na Masadu více zde »
Cena včetně tax: 28.490 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
13.10. - 23.10.2019
2019 Izrael, Palestina Jedinečný zájezd s oslavou židovského svátku Sukot doplněný přednáškami v doprovodu Mgr. Karla Hrdličky! více zde »
Cena včetně tax: 31.990 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
18.11. - 27.11.2019
2019 Izrael, Palestina, Jordánsko S odletem z Vídně a transferem z Brna na letiště a zpět zdarma! více zde »
Cena včetně tax: 25.990 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
19.11. - 29.11.2019
2019 Izrael, Palestina Extra rozšířený bohatý poznávací program po Izraeli a Palestině včetně lanovky a vstupu na pevnost Masada více zde »
Cena včetně tax: 30.990 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
01.12. - 10.12.2019
2019 Izrael, Palestina, Jordánsko Odlet z Vídně s transferem z Brna na letiště ve Vídni a zpět! V doprovodu českého průvodce! více zde »
Zobrazit další zájezdy