Jsme tu pro vás již od roku 1993
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Nakupování v Tel Avivu

Tel Aviv nakupování

Tel Aviv je rájem pro milovníky nákupů. Ve zdejších obchodních a nákupních centrech, obchodních třídách, buticích a na tržnicích najdete snad všechno, na co si jen vzpomenete.

Obchody s obuví a oblečením

Do tradičních usedlejších obchodů se vydejte do obchodních center Dizengoff a Azrieli.

Oblíbená Sheinkinova ulice vám nabídne celou škálu úzce zaměřených butiků orientovaných na prodej běžného sortimentu a spoustu obchodů s botami.

Pokud vás to táhne právě za obutím, ulice Dizengoff vás určitě potěší nezvyklou a rozmanitou směsicí obchodů s levnou a luxusní obuví. Tu navíc zpestřují nepřehlédnutelné svatební salony s nabídkou krásných slavnostních šatů. Zajímavá, poněkud obyčejně a zašle působící Allenbyho ulice, na druhém konci města, je rovněž zasvěcena střevícům a pantoflím, ale kvalitní zboží tu budete hledat o něco obtížněji.

Tržiště v Tel Avivu

Pokud hledáte trochu autentičtější prožitek z nakupování, vypravte se na tržiště Karmel (otevřeno je denně od 8 do 17 hodin). Tady najdete spousty levného oblečení a potřeb do vašeho domova, čerstvé zboží, sladkosti a suvenýry. Návštěva tohoto místa, vám udělá radost a určitě by si jej neměl nechat ujít žádný z turistů, který Tel Aviv navštíví. 

HaKarmel je jednoznačně nejživější a nejnavštěvovanější městská tržnice. Koupíte tu ovoce, zeleninu a další místní potraviny. Jde o velmi rušné a hektické místo a tvoří neoddělitelně součást tradičního životního stylu obyvatel Tel Avivu. Kromě ovoce a zeleniny tu najdete také oblečení, boty, suvenýry a starožitnosti. Prodávají se tu levné turistické věci a upomínkové předměty i oblíbené produkty z Mrtvého moře. Připravte se ale na smlouvání! Jinak se vám nákupy prodraží.
Tel Aviv nákupy

Suvenýry

Jako správný turista budete nejspíš v Tel Avivu hledat také obchůdky se suvenýry. Nejlepší je z tohoto pohledu obchod Spring, který najdete na ulici Ben Yehuda St. Na výběr budete mít z  široké palety kosmetiky vyhlášených značek jako je AHAVA, která se zaměřuje na produkty s blahodárnými účinky výtažků z Mrtvého moře. Najdete tu ale také zajímavé kousky mezi suvenýry a dárečky. Nakoupíte tu pohledy ale i trička s motivy Izraele nebo Tel Avivu.

Nakupování spojené s kulturním zážitkem

Další možností je návštěva tržiště Nahalat Binjamin, které je však otevřené jenom dvakrát do týdne (v úterý a v pátek od 10 do 17 hodin). Tady seženete širokou paletu nejrůznějších uměleckých děl a řemeslných produktů. Oblíbené je toto místo nejen místními lidmi. Zdejší úřady se snaží hlídat kvalitu tržiště tím, že pečlivě vybírají, kdo z řemeslníků a umělců zde může vystavovat a prodávat, a povolení udělují pouze těm, kteří na tržiště nepřináší kýč a levné turistické cetky. Chtějí tak zajistit vysokou kulturní úroveň a různorodost nabízených produktů. Kromě umělců na místě potkáte spoustu klaunů, pouličních bavičů, herců ale i věštce a jiné lidové umělce. To vše přispívá k pestrobarevné, příjemné a neomšelé atmosféře, která ve vás zanechá hluboký dojem.

Tel Aviv nákupy

Zážitkem je také návštěva místního blešího trhu v Jaffě. A pokud vám z toho nakupování vyhládlo, určitě ochutnejte některý z místních specialit z rychlého občerstvení jako jsou falafel, burky nebo baklavy.

 

vyberte si zájezd sipky
Cena včetně tax: 29.990 Kč
délka pobytu:
12 dní

termín:
26.09. - 07.10.2021
2021 Izrael, Palestina Extra rozšířený poznávací program s koupáním ve Středozemním a Mrtvém moři + lanovkou na pevnost Masada více zde »
Cena včetně tax: 35.990 Kč
délka pobytu:
12 dní

termín:
03.10. - 14.10.2021
2021 Izrael, Palestina, Jordánsko TOP program po Izraeli, Palestině a Jordánsku s odpočinkem u Středozemního, Mrtvého a Rudého moře + jordánská Petra a další! více zde »
Cena včetně tax: 34.990 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
10.10. - 19.10.2021
2021 Izrael, Palestina, Jordánsko Objevte s námi historické a přírodní zajímavosti tří zemí s pobytem u Rudého a Mrtvého moře více zde »
Cena včetně tax: 23.490 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
19.10. - 26.10.2021
2021 Izrael, Palestina Mimořádně bohatý poznávací program s koupáním ve Středozemním a Mrtvém moři + lanovkou na pevnost Masada více zde »
Cena včetně tax: 35.990 Kč
délka pobytu:
12 dní

termín:
21.10. - 01.11.2021
2021 Izrael, Palestina, Jordánsko 12 denní poznávací zájezd spojený s koupáním v Rudém, Středozemním a Mrtvém moři a pobytem v Eilatu více zde »
Zobrazit další zájezdy