Jsme tu pro vás již od roku 1993
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Nejlepší potápění v Izraeli

Břehy Izraele omývají vody Středozemního a Rudého moře. K oblíbeným aktivitám turistů tak patří i potápění, díky kterému mohou objevovat nejen podmořskou faunu Izraele, ale i kus jeho historie. Kde je to pod vodou v Izraeli nejlepší?

Eilat - Pláže Coral Reserve

Coral Reserve Beach, o rozloze 1,5 km, je místem s více než 2 500 podmořských živočišných druhů a 270 druhů korálů. Patří rozhodně k tomu nejkrásnějšímu, co Izrael potápěním nabízí. Vyhledávané jsou „japonské zahrady“ s dlouhým pásem korálů, které bují životem. Jsou různě mělké a nachází se jen kousek od pláže. Mělčí část v hloubce 6-8 metrů nabízí fantastická bludiště bohatých a živých korálů s houfy krásně barevných ryb. Hlubší část sahá do hloubky až 45 metrů. Je sice méně "živá", zato zde budete moci objevovat jiné korálové druhy.

Potápění v Izraeli

Vrak raketové lodě Satil

Raketová loď Satil ze šedesátých let byla asi 100 m od břehu izraelského Eilatu potopena v roce 1994. Potápěči se tak mohou těšit z pozorování vraku, který okupují nejrůznější podmořští živočichové a vzrušeně proplouvat jeho útrobami. Vrak Satil je nepochybně velmi dobrodružnou exkurzí za historií Izraele.

Nahariya a potopené vraky Nitzan a Shira

Dalšími dvěma vzrušujícími vraky Středozemního moře, jsou "Nitzan" a "Shira". Nitzan patří k nejnovějším potápěčským lokalitám. Tvoří ji stará rybářská loď se zajímavou historií, která byla do roku 1950 užívaná námořnictvem k průzkumům a rybaření. "Shira" je pro změnu italská ponorka z 2. světové války, která byla v roce 1942 na cestě zničit přístav v Haifě. To se však nepovedlo a byla zneškodněna. Po mnoha letech byla objevena asi 9 km od pobřeží Izraele a od té doby je oblíbeným místem k potápění.

Podmořské jeskyně v Rosh Hanikra - The Grotto

U severní hranice s Libanonem, na samém vrcholu Izraele, je fascinující a jedinečné místo pro potápění – podmořské jeskyně The Grottos. Jeskyně jsou hluboké jen asi 7 metrů, ale bouřlivé vlny, kontrastní světlo a tmavá zákoutí v těchto místech utvářejí nezapomenutelné zážitky z potápění.

Nejlepší potápění v Izraeli

Podvodní archeologický park ve městě Caesarea

Město Caesarea má jedinečnou atrakci pro potápěče - podvodní archeologický park. Je tvořen sedmi trasami v hloubce 10 metrů. Proplouvat a objevovat starověké podvodní inženýrství tak můžete hned několika způsoby. K největším zajímavostem patří Herodův potopený přístav, ale i další zříceniny a prastaré sloupy v kontrastu s všudypřítomným podmořským životem. 

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 27.990 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
01.10. - 11.10.2020
2020 Izrael, Palestina Speciální extra rozšířený poznávací okruh včetně lanovky a vstupu na Masadu s koupáním v Mrtvém a Středozemním moři více zde »
Cena včetně tax: 34.490 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
05.10. - 15.10.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Vydejte se na nejzajímavější místa Izraele, Palestiny a Jordánska v doprovodu českého průvodce! Koupání ve Středozemním, Mrtvém a Rudém moři + výjezd na Masadu více zde »
Cena včetně tax: 23.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
15.10. - 22.10.2020
2020 Izrael, Palestina Oblíbený týdenní poznávací okruh po Izraeli v ideálním ročním období více zde »
Cena včetně tax: 33.490 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
01.11. - 11.11.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Biblické a architektonické památky, koupání v Mrtvém, Rudém a Středozemním moři, skalní město Petra, poušť Wadi Rum a mnoho dalšího více zde »
Cena včetně tax: 22.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.11. - 19.11.2020
2020 Izrael, Palestina Velmi atraktivní speciální poznávací program převážně zaměřený na židovské památky + koupání v Mrtvém a Středozemním moři + lanovkou na Masadu více zde »
Zobrazit další zájezdy