Jsme tu pro vás již od roku 1993
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Vyhlášené izraelské víno

Víno z izraelských vinic je symbolem kvality a mnohaleté historie. Díky rozmanitosti podnebí a izraelské krajiny budete moci při návštěvě Svaté země ochutnat širokou škálu chutí. Jaká vína si přivezete z Izraele domů vy?

Izraelské víno

Historie vinařství v Izraeli

Na území dnešního Izraele se vinná réva pěstovala od nepaměti. Stejně tak vzkvétal obchod s vínem, jehož historie sahá až do časů egyptských faraonů. Dokonce i Římané si nechávali vozit víno z Izraele. Obchod s vínem utlumila nadvláda Arabů a Turků nad Palestinou. Začátek nové éry vinařství pak odstartoval až v roce 1886 Edmond de Rothshild, který nechal vysadit u Richon le Zion vinice s francouzskými odrůdami a postavit vinné sklepy u Tel Avivu.

Současné vinařství v Izraeli

Dnes je v Izraeli asi 5 500 hektarů vinic, což z něj dělá jednoho z nejmenších vinařských producentů. Ročně se zde vyrobí 190 tisíc hektolitrů vína. Napříč Izraelem se produkcí vína zabývá na 230 podniků různých velikostí.

V Izraeli se pěstují převážně mezinárodně známé odrůdy. Z bílých nejčastěji Sauvignon blanc, Chardonnay, Riesling, Semillon, Muskat of Alexandria, Muscat Canelli a Gewürztraminer. Z modrých odrůd potom Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot noir, Gamay, Syrah, Carignan a Grenache.

Izraelská vína patří mezi velmi kvalitní. Podávají se v těch nejlepších restauracích – hlavně v Americe a západní Evropě.

Izrael a víno

5 vinařských regionů v Izraeli

Mezi tradiční izraelské vinařské oblasti patří Samson a Samaří, nicméně nejkvalitnější vína pocházejí z Horní Galileje, Golanských výšinJudských hor a Negevu. Díky geografickým podmínkám a mikroklimatu, které jsou na každém místě jedinečné - počínaje sněhem pokrytou horou Hermon na severu v Golanských výšinách a konče Negevskou pouští na jihu země - je možné v Izraeli pěstovat širokou paletu odrůd vinné révy Většina oblastí má malé množství srážek a řadu vinic je třeba uměle zavlažovat.

Izrael je možné rozdělit do pěti hlavních vinařských oblastí:

  • Galilea (Dolní Galilea, Horní Galilea, Golanské výšiny) - vinařská oblast v severním Izraeli, která je díky podnebí považovaná za nejvhodnější region pro vinařství. Najdete tu také nejvíce izraelských vinic. Nejvýše položené vinice jsou až ve výškách 1 200 m. n. m.
  • Judské hory (Jeruzalém, Betlém, Hebron) - zatím relativně málo rozvinutý vinařský region s velkým potenciálem do budoucna. Vinice se zde rozprostírají v úzkých údolích a na malých terasách.
  • Negev - v biblických dobách velmi populární vinařská oblast, nyní se tu réva pěstuje především na kopcích severního Negevu v okolí Aradu.
  • Samson (Adulam, Dan, Latrun) - vinařská oblast je dědictvím po zakladateli moderního izraelského vinařství E. Rothschildovi. Vinice se nachází v nížinách poblíž měst Rišon le-Cijon a Rechovot.
  • Samaří (Karmel, Šaron) - oblast charakteristická pohořím Karmel a blízkostí Středozemního moře. Zasahuje na dnešní Západní břeh Jordánu, proto ji izraelští vinaři postupně zčásti opouštějí.
vyberte si zájezd sipky
Cena včetně tax: 34.990 Kč
délka pobytu:
13 dní

termín:
18.09. - 30.09.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Nejhodnotnější poznávací zájezd po skvostech Izraele, Palestiny a Jordánska včetně skalního města Petra! více zde »
Cena včetně tax: 34.990 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
22.09. - 01.10.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Bohatý poznávací program po Izraeli, Palestině a Jordánsku s koupáním v Mrtvém a Rudém moři! V doprovodu českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 29.990 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
01.10. - 11.10.2020
2020 Izrael, Palestina Speciální extra rozšířený poznávací okruh včetně lanovky a vstupu na Masadu s koupáním v Mrtvém a Středozemním moři více zde »
Cena včetně tax: 34.490 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
05.10. - 15.10.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Vydejte se na nejzajímavější místa Izraele, Palestiny a Jordánska v doprovodu českého průvodce! Koupání ve Středozemním, Mrtvém a Rudém moři + výjezd na Masadu více zde »
Cena včetně tax: 23.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
15.10. - 22.10.2020
2020 Izrael, Palestina Oblíbený týdenní poznávací okruh po Izraeli v ideálním ročním období více zde »
Zobrazit další zájezdy