Jsme tu pro vás již od roku 1993
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Slideshow Image 1 IZRAEL Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

2019 Izrael, Palestina

Vyprodáno

Jedinečný zájezd s oslavou židovského svátku Sukot doplněný přednáškami v doprovodu Mgr. Karla Hrdličky!


Cena včetně tax: 28 490 Kč | 1 140 EUR*
13.10.2019 - 23.10.2019 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Polopenze Destinace: Izrael, Palestina
Vyprodáno

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

ODLET:  13. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET:  23. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 10 pobytových dnů - poznávací okruh s koupáním v Mrtvém a, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např. Tel Aviv, Jeruzalém, Betlém, Jericho, Wádí Kelt, Kafarnaum, Nazaret, Safed, Ako, Bejt Alfa, Golanské výšiny, Bahájské zahrady + plavba po Galilejském jezeře. Kompletní program zájezdu naleznete v programu zájezdu.

UBYTOVÁNÍ: 7x Betlém, 3x Nazaret v příjemném hotelu s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy ubytování na 2 lůžkovém pokoji

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností EL AL, po Izraeli a Palestině doprava klimatizovaným turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 600 € /osoba (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný nejpozději do 29. 8. 2019, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / Euro, minimální počet účastníků: 40

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je občas situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického“ Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 25-30°C. Z hlediska počasí, zřejmě nejlepší možný termín!!! 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, letištní a bezpečnostní, palivový příplatek, autobusová přeprava, 10x ubytování s polopenzí, 1x oběd v Betlémě, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 130 USD vybírá se v Izraeli v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů, plavba lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče), připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 700 Kč / 28 € osoba / pobyt, do 18 let 630 Kč / 26 € / osoba / pobyt v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 3 900 Kč / 156 € / pobyt.

1. den

13. 10. neděle - sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v 08:00 hodin ráno v odletové hale SEVER TERMINÁL 1 napravo u skleněné stěny, u odbavovacích pultů od č. 171-178, přičemž vlastní odlet je v 11:10 hodin. Dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol. Po příletu na Ben Gurionovo mezinárodní letiště u Tel Avivu a absolvování vstupních formalit přesun autobusem na hotel do Betléma, ubytování na hotelu, večeře, po večeři možnost zúčastnit se přednášky o židovském svátku Sukot, jehož oslav se příští den zúčastníme v Jeruzalémě, nocleh.

2. den

14. 10. pondělí - snídaně, celodenní pobyt v Jeruzalémě, který bude spojen s oslavou židovského svátku Sukot - skvělý zážitek, dopoledne prohlídka Starého Města: Chrámová hora - biblická hora Moria - autentické místo prvního a druhého židovského chrámu, Zeď nářků, hora Sion - hrob krále Davida, možnost osobního volna v uličkách Starého Města, případně možnost navštívit nové části Jeruzaléma, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

3. den

15. 10. úterý - snídaně, Caesarea Přímořská - ohromující trosky antického Herodova města, které po jeho smrti užívali římští prokurátoři včetně Piláta Pontského, Akko - starobylé přístavní město - jedno z nejmalebnějších městských historických center Izraele - procházka Starým Městem a přístavem, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

4. den

16. 10. středa - snídaně, přesun do oblasti kolem Mrtvého moře, přírodní rezervace En Gedi se specifickou faunou a flórou – krásná kaskádovitá jezírka a tzv. Davidův vodopád, Masada – pevnost posledního odporu proti Římanům v židovském povstání v letech 66-74 n.l., odpoledne koupání v Mrtvém moři, návrat do Betléma, večeře, po večeři možnost zúčastnit se přednášky na hotelu o dějinách Židů ve Svaté zemi, nocleh.

5. den

17. 10. čtvrtek - snídaně, dopoledne návštěva Herodionu, jedné z důležitých pevností krále Heroda Velikého, v níž byl rovněž nalezen Herodův hrob, návrat do Betléma, oběd v malebné restauraci v centru Betléma, odpoledne prohlídka Betléma a jeho důležitých památek - bazilika Narození, kostel sv. Kateřiny, Mléčná jeskyně, poté možnost osobního volná v centru Betléma a nákupu levných suvenýrů z olivového dřeva, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den

18. 10. pátek - snídaně, Jaffa - významný starověký přístav, procházka podél přístaviště, kam připlouvali židovští imigranti, odpoledne možnost koupání na krásné městské pláži v Tel Avivu, fakultativně též možnost návštěvy Tel Avivu s příklady jeho úžasné funkcionalistické architektury, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

7. den

19. 10. sobota - snídaně, Judská poušť – krásná vyhlídka na pouštní údolí Wádí Kelt - muslimské poutní místo Nabí Músa, kde muslimové ukazují Mojžíšův hrob, Kumrán - jedna z nejvýznamnějších archeologických lokalit 20. století - místo nálezu tzv rukopisů od Mrtvého moře, kde žila významná židovská skupina tvz. Esénů, Jericho - město, které se pyšní titulem nejstaršího a nejníže položeného města na světě, Kasr al-Jahúd - řeka Jordán - místo Ježíšova křtu v řece Jordán a zároveň místo, kde podle židovské tradice přešli Izraelité řeku Jordán na své cestě do Země zaslíbené, návrat na hotel do Betléma, večeře, po večeři možnost zúčastnit se přednášky na hotelu o rabínském judaismu, jehož významná místa navštívíme v následujících dnech, nocleh.

8. den

20. 10. neděle - snídaně, přesun údolím řeky Jordán do oblasti údolí Jizreel - Bejt Alfa – prohlídka zbytků synagogy z 6. st. n. l. s vzácnou mozaikovou podlahou, Bejt Šearim - významné centrum rabínského judaismu, přesun do Nazaretu, prohlídka Nazaretu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

21. 10. pondělí - snídaně, Safed – svaté město judaismu – významné centrum židovské mystiky s řadou krásných synagog a zároveň umělecké centrum, kde tvoří umělci inspirovaní židovskou mystikou – prohlídka města, přesun do oblasti Galilejského prohlídka archeologického areálu starověké Tiberiady, která rovněž patří mezi 4 svatá města judaismu, plavba po Galilejském jezeře - příjemné zakončení dne, návrat na hotel do Nazaretu, večeře, nocleh.

10. den

22. 10. úterý - snídaně, Golanské výšiny – překrásná přírodní rezervace Gamla (nejvyšší vodopád v Izraeli) s pozůstatky stejnojmenného starověkého města (zbytky starověké synagogy postavené ještě před rokem 70 n. l.), tajemné dolmeny, přesun dále na sever po drúzské oblasti Golanských výšin, prameny Jordánu v přírodní rezervaci Banjás, kde se též dochovaly vzácné památky z římského období, průjezd městem Kirjat Šmona a návrat kolem přírodní rezervace Chula na hotel do Nazaretu, večeře, nocleh.

11. den

23. 10. středa - snídaně, Karmel, jeskyně proroka Eliáše, překrásná vyhlídka na město Haifa, vyhlídka na tzv. Baháiské zahrady, možnost oběda v drúzské restauraci na pohoří Karmel, přesun na Ben Gurionovo mezinárodní letiště u Tel Avivu, vlastní odlet 17:55 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla ve 21:00 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek)
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* Možnost navštívit i pevnost Masada (fakultativně) lanovou dráhou - obě cesty včetně vstupu do pevnosti cca 23 USD
* Výklad k pevnosti Masada před objektem či v buse

Cena včetně tax: 34.990 Kč
délka pobytu:
13 dní

termín:
18.09. - 30.09.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Nejhodnotnější poznávací zájezd po skvostech Izraele, Palestiny a Jordánska včetně skalního města Petra! více zde »
Cena včetně tax: 34.990 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
22.09. - 01.10.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Bohatý poznávací program po Izraeli, Palestině a Jordánsku s koupáním v Mrtvém a Rudém moři! V doprovodu českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 29.990 Kč
délka pobytu:
11 dní

termín:
01.10. - 11.10.2020
2020 Izrael, Palestina Speciální extra rozšířený poznávací okruh včetně lanovky a vstupu na Masadu s koupáním v Mrtvém a Středozemním moři více zde »
Cena včetně tax: 34.490 Kč
délka pobytu:
10 dní

termín:
05.10. - 15.10.2020
2020 Izrael, Palestina, Jordánsko Vydejte se na nejzajímavější místa Izraele, Palestiny a Jordánska v doprovodu českého průvodce! Koupání ve Středozemním, Mrtvém a Rudém moři + výjezd na Masadu více zde »
Cena včetně tax: 23.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
15.10. - 22.10.2020
2020 Izrael, Palestina Oblíbený týdenní poznávací okruh po Izraeli v ideálním ročním období více zde »
Zobrazit další zájezdy